Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Pani minister z Lubuskiego

Elżbieta Rafalska została ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło. Gorzowska parlamentarzystka zajmowała już stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Elżbieta Rafalska w 2007 r. zaangażowała się w akcję dożywiania dzieci w szkołach i pomoc dla rodzin wielodzietnych.

W ostatnich wyborach parlamentarnych urodzona we Wschowie w 1955 r. posłanka Prawa i Sprawiedliwości zdobyła ponad 22 tys. głosów. Była to najwyższa liczba głosów zdobytych przez kandydata PiS w województwie lubuskim.

Minister Elżbieta Rafalska przed rozpoczęciem działalności politycznej czynnie trenowała koszykówkę. Jest absolwentką AWF w Gorzowie Wlkp., grała w lokalnych klubach, ma specjalizację trenerską.

Na Uniwersytecie Szczecińskim ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki rewalidacyjnej oraz w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania jakością w urzędzie i zarządzania opieką zdrowotną.

Elżbieta Rafalska wiele lat była nauczycielem akademickim w AWF w Gorzowie Wlkp., a następnie wizytatorem w kuratorium oświaty. W 1998 r. została dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej. W latach 1999–2002 pracowała jako dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W latach 1994–2005 była gorzowską radną, w 2005 r. została senatorem, w senacie kierowała komisją samorządu terytorialnego i administracji. Elżbieta Rafalska wypracowała sobie bardzo mocną pozycję w lubuskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma