Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jasny i czytelny znak

Kiedyś było to miejsce pamięci o milicji i SB. Dziś już jest znak Polski Walczącej.

Pomnik Polskiego Podziemia Niepodległościowego już stoi. Budowę pomnika realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Lokalizacja pomnika nie jest przypadkowa. – Tutaj jeszcze kilka ładnych lat temu stał kamień dedykowany poległym funkcjonariuszom MO i SB – wyjaśnia Marcin Marciszak, prezesa Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

– Dla nas ogromną radością jest to, że pokolenie najmłodszych głogowian będzie kojarzyło to miejsce z pięknym symbolem Podziemia Niepodległościowego. Wybraliśmy znak Polski Walczącej. To jasny i czytelny znak dla wszystkich Polaków – wyjaśnia Marcin Marciszak.

Stowarzyszenie Patriotyczne Głogów działa dalej. I kolejny pomysł historyczny doczeka się realizacji. – Obok pomnika Polski Walczącej powstanie aleja pamięci. Będą to cztery popiersia na początek Danut Siedzikówny „Inki”, rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Nila i majora Łupaszki. Co roku chcemy taki projekt składać w budżecie obywatelskim, żeby aleja pamięci powiększała się o kolejne osoby – wyjaśnia Marcin Marciszak.

Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpi 14 listopada (sobota) o godz. 12.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama