Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wieczny odpoczynek

Ostatnie pożegnanie kapucyna o. Jana Sochockiego w Nowej Soli.

Dziś w Nowej Soli pożegnano o. Jana Sochockiego. Zmarł w wieku 66 lat, przeżywszy 41 lat w zakonie i 35 w kapłaństwie.

Jan Maria Sochocki przyszedł na świat 20 października 1949 r. w małym miasteczku Sierpc w województwie mazowieckim. W 1966 r. wstąpił do zakonu bonifratrów, gdzie pracował jako pielęgniarz opiekun. W 1973 r. poprosił o przyjęcie do Zakonu Kapucynów Prowincji Krakowskiej.

Wieczystą profesję złożył 25 marca 1979 r., a 1 czerwca 1980 r. przyjął święcenia kapłańskie. Posługiwał m.in. w Wołczynie, Stalowej Woli, Pile, Częstochowie i Sędziszowie Małopolskim.

W latach 1996–2011 był przełożonym i proboszczem parafii oraz kustoszem sanktuarium o. Pio w Terliczce, rekolekcjonistą, współredaktorem katolickiego tygodnika „Niedziela Południowa”, opiekunem Rycerstwa Niepokalanej, Grupy Modlitwy o. Pio, Oazy i ministrantów, spowiednikiem sióstr Opatrzności Bożej w Łące, budowniczym domu zakonnego w Terliczce.

Od 1 lipca 2011 r. posługiwał w Nowej Soli. Zmarł 6 listopada 2015 r. w trakcie pełnienia posługi kapłańskiej wśród chorych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma