Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Świadkowie Polski międzywojennej

Święto Niepodległości w Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.

W Domu Pomocy Społecznej w Lubsku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowali i przedstawili ją sami mieszkańcy.

– W akademii wykorzystano fragmenty przemówień Józefa Piłsudskiego oraz wiersze m.in. Ludwika Wiszniewskiego – „11 listopada” czy Leopolda Staffa – „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!”. Po spektaklu zarówno aktorzy, jak i widzowie jeszcze długo śpiewali patriotyczne pieśni oraz dzielili się swoimi wrażeniami – opowiada Małgorzata Chrenowicz, instruktorka kulturowo-oświatowa, która czuwała nad przedsięwzięciem.

– Wielu z aktorów i widzów żyło jeszcze w okresie Polski międzywojennej. Dlatego też sprawy o których śpiewali i czytali były im szczególnie bliskie – dodaje.

W spotkaniu uczestniczyła Janina Chęć – dyrektor DPS oraz Lidia Rogacewicz – zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Lubsku.

Dom Pomocy Społecznej w Lubsku to jednostka organizacyjna powiatu żarskiego. – Obecnie lubska placówka posiada 135 miejsc dla osób przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie – wyjaśnia Małgorzata Chrenowicz.

– Dom Pomocy Społecznej w Lubsku ma wypracowane przez lata formy pracy i tradycje, które kultywujemy i rozwijamy tak, aby dla ludzi dotkniętych przez los, było to miejsce prawdziwym ciepłym domem – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma