Nowy numer 28/2018 Archiwum

Orzeł na szczęście w koronie przejdź do galerii

Lekcja patriotyzmu od najmłodszych mieszkańców.

Uroczystości patriotyczne odbyły się nie tylko w miastach, ale także na wsi. 11 listopada wieczornica patriotyczna odbyła się w sali wiejskiej w Skąpym.

Uczniowie klasy 6 ze Szkoły Podstawowej z Ołoboku zaprezentowali tam przedstawienie pt. „Pisk Białego Orła” na podstawie scenariusza Adama Szafrańca.

– To piękny i poruszający serca spektakl, który rozbudza uczucia patriotyczne. Praca nad przedstawieniem dała nam wiele satysfakcji zarówno uczniom jak i nauczycielom – wyjaśnia katechetka Mariola Palczewska.

– Spektakl w przystępny sposób opowiada o czasach, kiedy to Polska dążyła do wyzwolenia. Akcja rozgrywa się na wsi w bardzo patriotycznej chłopskiej rodzinie w której dziadek opowiada dzieciom jak Orzeł został zniewolony i oswobodzony – dodaje polonistka Ingrid Ryzlewicz.

– Patriotyzm to miłość i szacunek dla Ojczyzny, zarówno w wielkich sprawach, jak i tych małych – zauważa Julia Szpak z klasy VI, która zagrała Orła Białego.

Patriotyczne obchody odbywają się tu nie po raz pierwszy. – Inicjatorami gminnych uroczystości obchodów Święta Niepodległości był Zespół „Błękit” i Szkoła Podstawowa w Ołoboku. Pierwsze odbyły się cztery lata temu w Węgrzynicach – wyjaśnia Mariola Palczewska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma