Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przyjęcie urodzinowe dla Polski

Życzenia, prezenty, a nawet tort - tak świętowano w Katolickiej Szkole Podstawowej w Gorzowie.

„Czy domyślacie się kto jest dzisiaj jubilatem? Pytanie skierowane do gości” - pytał swoich kolegów i koleżanki Paweł i kontynuował: „Oczywiście. Macie rację Polska. Nasza Ojczyzna obchodzi dziś urodziny. Wiecie które?... 97!” - tak 12 listopada rozpoczęły się urodziny Polski w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Piusa X przygotowane przez nauczycielki: Agnieszkę Kędzierską i Wiolettę Brylińską.

– Postanowiliśmy uczcić święto niepodległości radośnie, dlatego przygotowaliśmy przyjęcie urodzinowe dla Ojczyzny. Każda klasa składała życzenia i wręczała prezent dla Polski – wyjaśnia nauczycielka Agnieszka Kędziorska.

Jak na urodziny przystało, były życzenia. "W imieniu wszystkich Polaków chciałbym życzyć Ci przede wszystkim wytrwałości, abyś trwała jak najdłużej i była zawsze wolna i niezależna" - to tylko jedne z wielu.

Nie zabrakło też prezentów. Każda klasa miała za zadanie przygotować prace plastyczne na jeden z tematów: „Wąsy Marszałka Piłsudskiego”, „Serce dla Ojczyzny” „Polska szabla”, „Orzeł - nasze godło narodowe”, „Marszałek Piłsudski we współczesnych dekoracjach”.

Tego dnia odbył się również konkurs poezji patriotycznej pt. „Kochamy naszą Ojczyznę”, a także patriotyczny koncert życzeń.

Na koniec Polska, grana przez Monikę, powiedziała: „Pomódlmy się za bohaterów, którzy walczyli, abyśmy mogli świętować dzisiaj moje urodziny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama