Nowy numer 2/2021 Archiwum

Świat potrzebuje kapłanów

"To czyńcie…" - to 8-minutowy film powołaniowy. Warto zobaczyć!

„Dzisiaj także, świat potrzebuje kapłanów. Może bardziej niż kiedyś. Nowych kapłanów, pełnych zapału i pełnych świętości. Co możemy zrobić? Najpierw modlić się o to, żeby mieli siłę i chęci, żeby byli wytrwali (…) A jeśli Bóg do Ciebie mówi nie bój się pójść za głosem powołania” - mówi na koniec filmu diecezjalny duszpasterz powołań. A co dzieje się wcześniej? Warto zobaczyć!

 

- Z inicjatywą wyszedł rektor seminarium ks. Paweł Łobaczewski. We współredagowanie scenariusza i współprodukcję zaangażowali się klerycy seminarium Michał Szot, Mariusz Wysakowski, Łukasz Sławiński i Adam Skubiś - wyjaśnia ks. Przemysław Janicki.

- Dla ukierunkowania całości przydało się kilka sugestii ks. Andrzeja Draguły, który pokazał, że film powołaniowy nie powinien mówić o seminarium, ale o kapłaństwie. Z wielką pomocą przyszła mi moja koleżanka z TVP Marta Liberkowska, która podsunęła mi kamerzystę pana Pawła Misiaka, który razem ze swoim kolegą wykonali olbrzymią pracę - kontynuuje.

- A najcudowniejsi byli aktorzy: państwo Kinga Kaszewska-Brawer i Wojciech Brawer wraz z ich najmłodszą córką Antoniną, pani Urszula Zdanowicz, pan Łukasz Kucharzewski oraz pan Piotr Lizak. Serdecznie przyjął nas również ks. kan. Włodzimierz Lange w kościele konkatedralnym. Tak powstał film powołaniowy diecezjalnego duszpasterstwa powołań - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama