Nowy numer 23/2023 Archiwum

Światło w ciemności świeci

Eucharystia, modlitewna procesja wśród grobów i spotkanie formacyjno-organizacyjne to wydarzenia drugiego spotkania zielonogórskiej młodzieży przygotowującej się do ŚDM.

Zielonogórska inicjatywa modlitewna, wspólna propozycja duszpasterzy młodzieży, seria comiesięcznych czuwań przed ŚDM Kraków 2016 zgromadziła 21 listopada w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy ponad 250 młodych chrześcijan.

– Kiedy słuchamy kogoś z zapartym tchem? Kiedy jesteśmy kimś zafascynowani. Ludzie słuchali Jezusa z zapartym tchem. My również powinniśmy na modlitwie słuchać Boga, co ma nam do powiedzenia – mówił w kazaniu ks. Łukasz Malec.

Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych, wspominania bliskich, przyjaciół, którzy żyją wiecznie i, jak podkreślała młodzież, jest bardzo ważne, żeby pamięć o zmarłych trwała w sercu. Na pogrążonym w ciemnościach cmentarzu przy ul. Kąpielowej rozbrzmiewały słowa modlitwy i śpiewy uwielbienia na cześć Zmartwychwstałego Chrystusa. Po procesji młodzież spotkała się przy cieście i gorącej herbacie na spotkaniu organizacyjnym.

– Wybieramy się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, a dzisiaj znalazłyśmy się tutaj dlatego, że panuje tu wyjątkowa atmosfera. Tylu młodych ludzi spotyka się razem, żeby wielbić Jezusa. Młodzi chcą razem stworzyć coś ciekawego i pokazać światu, że nie wstydzą się być wierzący. To jest bardzo budujące, że jest nas tyle na wspólnej modlitwie i że wiara w Boga jest piękna! – powiedziały Anna Firlej i Kamila Zawadzka, studentki z Zielonej Góry.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast