Nowy numer 47/2019 Archiwum

Dzień z życia seminarium

Paradyscy klerycy pod figurą Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Uroczystość Chrystusa Króla to patronalne święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.To czas wspólnych spotkań z wiernymi, a także rozmów w osobistym gronie. Klerycy w ten wyjątkowy dzień udali się do Świebodzina, by wziąć udział we Mszy Świętej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a także w procesji pod figurę Chrystusa Króla, aby tam odczytać akt intronizacji.

Klerycy posługiwali w trakcie Eucharystii, a śpiewowi przewodniczył świebodziński Chór „Adoramus”. Był to piękny czas, kiedy dwie wspólnoty, można powiedzieć zupełnie różne połączyły się w jednej modlitwie, głosząc, że Chrystus jest Królem w życiu każdego z nas.  Cała wspólnota ze Świebodzina przyjęła nas bardzo gorąco.

Tego samego dnia, już w seminarium odbyły się także uroczyste nieszpory, po których wszyscy razem spędziliśmy wieczór wraz z zaproszonymi gośćmi. Na ten niezwykły czas przybyli do nas księża z naszej diecezji, którzy podzielili się swoim doświadczeniem, a także odpowiadali na pytania zadawane przez kleryków.

Dzień z życia seminarium   Koncert Przemysława Szczotko w Paradyżu Kl. Mateusz Łopatko Wśród nich pojawiły się takie jak: „Czy seminarium przygotowuje do życia kapłańskiego?” lub „Jakie pasje mają księża?”. To okazja do tego by porównać nasze wizje i pragnienia z rzeczywistością, o której wspominali nasi goście. Wśród odpowiedzi, pojawiały się takie, które dla wielu z nas stanowią inspirację i przykład do naśladowania, a także takie, które były pełne humoru.

Nie zabrakło także wydarzenia kulturalnego. Do naszego domu został zaproszony pan Przemysław Szczotko leader zespołu New Message, który śpiewem i grą na gitarze uświetnił wieczór. Przedstawił nam swoją interpretację znanych utworów chrześcijańskich, a także tych, które dla wielu były słyszane po raz pierwszy. Prócz samego występu dzielił się także swoim przeżywaniem wiary. Ogromne bogactwo tego spotkania z pewnością zapadnie w serca wielu z nas.

Dziękujemy dobremu Bogu za dar powołania i w tym szczególnym dla nas czasie radujemy się ze zwycięstwa Chrystusa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama