Nowy numer 47/2019 Archiwum

Jest nas już prawie 50!

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie 22 listopada 24 dzieci dołączyło do wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych.

W świebodzińskim sanktuarium od wielu lat działa dziecięca grupa Eucharystycznego Ruchu Młodych. Prowadzą ją katechetki Beata Żurek, Wioletta Matunin i Maria Podlipska. Opiekunem duchowym wspólnoty jest ks. Daniel Dydak.

Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem tej międzynarodowej wspólnoty, której członkowie pragną przez modlitwę, pracę i zabawę poznawać Chrystusa ukrytego w Eucharystii.

- W tym roku 24 dzieci poprosiło o przyjęcie do ERM. Na niedzielnej Mszy św. wobec kapłanów i zgromadzonych w kościele wiernych uroczyście złożyły przyrzeczenie o wierności Chrystusowi Królowi obecnemu w Eucharystii oraz wyraziły chęć naśladowania Go w dobroci, posłuszeństwie, ofiarności, cierpliwości i czystości - wyjaśnia Beata Żurek.

- Dzieci otrzymały również legitymacje i żółte chusty - znak ERM. Jednocześnie 25 dzieci, które już od kilku lat należą do wspólnoty, odnowiło swoje przyrzeczenia - dodaje katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama