Nowy numer 3/2021 Archiwum

Obraz w 259 parafiach

W sobotę zakończy się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji.

Trwająca od 2011 roku peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji zakończy się w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Uroczystościom będzie przewodniczył bp Stefan Regmunt.

Mszę św. poprzedzi procesja z obrazem po ulicach Szprotawy. Wyruszy ona o 10.00 z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP przy pl. Kościelnym 1 i przejdzie trasą: Skwer Jana Pawła II, ul. Rynek, ul. Odrodzenia, ul. I Armii, ul. Rynek, Skwer Jana Pawła II, powrót do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.

Po zakończeniu procesji o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. 

- Na koniec bp Stefan Regmunt dokona zawierzenia diecezji Jezusowi Miłosiernemu. Następnie księża pallotyni z prowincji warszawskiej i poznańskiej, którzy przygotowali peregrynację i głosili rekolekcje w parafiach goszczących wizerunek Jezusa Miłosiernego, otrzymają wyróżnienia diecezjalne i listy gratulacyjne - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik kurii biskupiej.

Przypomnijmy, że peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rozpoczęła się 30 kwietnia 2011 roku w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

- Od tamtego czasu obraz nawiedził 259 parafii. W każdej z nich przebywał kilka dni. Peregrynacja odbywała się pod hasłem: „Ożywmy modlitwę w rodzinie”. Jej celem było głoszenie orędzia o Miłosierdziu Bożym oraz ożywienie kultu Bożego Miłosierdzia, a w szczególności odnowienie praktyki wspólnotowej modlitwy rodzinnej - tłumaczy rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama