Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z prośbą do św. Katarzyny przejdź do galerii

Nie samą pracą żyje człowiek. Pamiętają o tym głogowscy kolejarze.

„Pragniemy w tym dniu uroczystym zawierzyć Twojej macierzyńskiej miłości całą wspólnotę pracowników kolei naszego miasta i regionu, wszystkich pracujących w różnych zakładach i sekcjach, także rencistów i emerytów (…) Twojej miłości zawierzamy kolejarzy chorych, biednych, samotnych, starszych wiekiem i bezrobotnych. Twoje wstawiennictwo niech nam wyprosi wrażliwość na ich potrzeby” – to fragment zawierzenia jakiego dokonali głogowscy kolejarze podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w głogowskim kościele ojców redemptorystów pw. św. Klemensa.

Głogowscy kolejarze spotykają się co roku na modlitwie we wspomnienie swojej patronki – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. – Chcemy pomodlić się, aby cały przyszły rok był dla nas błogosławiony – wyjaśnia Barbara Glos, zawiadowca inżynierii ruchu w Polskich Liniach Kolejowych.

Intencji do modlitwy nigdy nie brakuje. – Teraz zaczyna się luka pokoleniowa. Starsze z dużym doświadczeniem odchodzi, a przychodzi nowe. Trzeba modlić za te młode osoby. To ciężka i odpowiedzialna praca. Odpowiadamy przecież za życie ludzi – zauważa pani Barbara, która na kolei pracuje od 1979 roku.

Kapelanem głogowskich kolejarzy jest redemptorysta o. Maciej Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama