Nowy numer 2/2021 Archiwum

Za brawurę stracił prawo jazdy

Strzelecka drogówka zatrzymała pirata drogowego w Starym Kurowie. 25-letni kierowca busa w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 120 km/h.

– Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak policyjny wideo rejestrator wskazał, że kierowany przez niego dostawczy volkswagen pędzi 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesiątki – wyjaśnia st. sierż. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Kierowca wpadł w niedzielę (29 listopada br.) przed południem na głównej ulicy w Starym Kurowie. Wszytko zostało zarejestrowane przez kamerę w nieoznakowanym radiowozie.

25-latek tłumaczył policjantom, że wraca z koncertu andrzejkowego i bardzo spieszy się do domu. Dzięki skuteczności policjantów ze strzeleckiej drogówki udało się przerwać jego niebezpieczną jazdę. Za brawurę kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

– Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków atmosferycznych jest częstą przyczyną tragedii na drodze. Niestety, pomimo apeli i próśb o rozsądek za kierownicą, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, kiedy kierowcy przekraczają przepisy, a zwłaszcza prędkość w terenie zabudowanym – przestrzega policjant.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama