Nowy numer 28/2018 Archiwum

Za brawurę stracił prawo jazdy

Strzelecka drogówka zatrzymała pirata drogowego w Starym Kurowie. 25-letni kierowca busa w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 120 km/h.

– Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak policyjny wideo rejestrator wskazał, że kierowany przez niego dostawczy volkswagen pędzi 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesiątki – wyjaśnia st. sierż. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Kierowca wpadł w niedzielę (29 listopada br.) przed południem na głównej ulicy w Starym Kurowie. Wszytko zostało zarejestrowane przez kamerę w nieoznakowanym radiowozie.

25-latek tłumaczył policjantom, że wraca z koncertu andrzejkowego i bardzo spieszy się do domu. Dzięki skuteczności policjantów ze strzeleckiej drogówki udało się przerwać jego niebezpieczną jazdę. Za brawurę kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

– Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków atmosferycznych jest częstą przyczyną tragedii na drodze. Niestety, pomimo apeli i próśb o rozsądek za kierownicą, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, kiedy kierowcy przekraczają przepisy, a zwłaszcza prędkość w terenie zabudowanym – przestrzega policjant.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma