Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zapłonie 88 tysięcy

Świece Caritas na stołach wigilijnych naszych diecezjan są już od 22 lat. Pomóż i w tym roku!

"Głodni miłosierdzia" – to hasło 22. edycji Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. – Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymuje dożywianie, wsparcie edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci syryjskie – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

– Pomoc świadczona dzięki funduszom z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom realizowana jest poprzez liczne placówki Caritas. Wśród nich jest ok. 50 placówek dla dzieci oraz 172 Parafialne Zespoły Caritas w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – dodaje.

Po raz pierwszy świece Caritas zapłonęły na stołach w polskich domach w 1993 roku w ramach akcji realizowanej na terenach zaledwie kilku diecezji. Wśród których była też diecezji zielonogórsko-gorzowska. – W naszej diecezji chcemy rozprowadzić w tym roku 88 tys. świec, które można nabyć w swojej parafii lub w księgarni św. Antoniego. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na akcje Caritas na rzecz dzieci i młodzieży, głównie na organizację dla nich wypoczynku letniego oraz na dofinansowanie Programu Skrzydła – wyjaśnia rzecznik.

– Wielką radością dla całej naszej wspólnoty Caritas jest tradycja obecności świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom na stołach świątecznych naszych diecezjan już od 22 lat. Dzięki temu każdy z nas może się symbolicznie połączyć z osobami potrzebującymi naszej pomocy w tak szczególnym czasie jakim jest Boże Narodzenie –dodaje ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma