Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wygraj wielbłąda

Chcesz zobaczyć wielbłąda w Orszaku Trzech Króli? Zagłosuj na swoje miasto.

Już po raz ósmy, 6 stycznia 2016 roku, ulicami polskich miejscowości przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym razem pod hasłem: „Nade wszystko miłosierdzie”. Do udziału w marszu zgłosiło się już ponad 400 miejscowości. Na mapie orszaku oczywiście nie zabraknie oczywiście naszej diecezji.

Przygotowania trwają i okazuje się, że można wygrać udział wielbłąda w Orszaku Trzech Króli 2016 dla swojej miejscowości.

- Wizytę Wielbłąda 6 stycznia 2016 r. podczas Orszaku Trzech Króli otrzyma miejscowość z Polski, która otrzyma największą liczbę głosów, w wyniku głosowania na stronie internetowej Orszaku - wyjaśnia Anna Śmigielska, rzecznik prasowy.

Konkurs odbywa się już po raz trzeci. - Dużo miejscowości chce mieć wielbłąda, a wcale o niego nie tak łatwo. Poza tym w małym środowiskom trudno zdobyć środki na wypożyczenie - wyjaśnia Anna Śmigielska.

- Tak naprawdę każde miasto może zdobyć wielbłąda. Wszystko zależy od mobilizacji i kreatywności miejscowej społeczności. Tak naprawdę nie chodzi o wielbłąda, ale o mobilizację ludzi do wspólnego działania w dobrej sprawie - dodaje.

Orszak to także świadectwo wiary. - To nie bywałe, że w 400 miejscowościach w Polsce ludzie tego dnia wychodzą na ulicę, aby oddać Panu Jezusowi pokłon i śpiewać kolędy - zauważa rzecznik

Każdy może oddać jeden głos na stronie www.orszak.org. Głosowanie trwa od 1 grudnia 2015 od godz. 12.00 do 15 grudnia 2015 do godz. 12.00.

Konkurs organizuje Fundacja "Orszak Trzech Króli".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma