Nowy numer 28/2018 Archiwum

Do kościoła skoro świt

Początki chrześcijaństwa w Polsce czyli Roraty z "Małym Gościem Niedzielnym" w Żarach.

W tym roku redakcja MGN zaproponowała Roraty pod hasłem: „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia”. Ten program realizowany jest m.in. w parafii pw. św. Józefa w Żarach.

W jego trakcie uczestnicy dowiadują się o początkach chrześcijaństwa w Polsce. Będzie także mowa o uczynkach miłosierdzia do których wzywa Ewangelia.

Codziennie na 6.30 rano przychodzi ok. 100 dzieci. Za Roraty w parafii odpowiedzialny jest wikariusz ks. Andrzej Maciejewski.

- W tym roku przybliżamy dzieciom to wszystko, co związane z Chrztem Polski. Przywołujemy najważniejsze postacie, wydarzenia i daty, aby dowiedziały skąd się wzięła wiara w Polsce - tłumaczy ks. Andrzej Maciejewski.

- Przypominamy konkretnych świadków wiary. Choć żyli przed wiekami, to jednak to co robili i głosili jest do dziś aktualne. Dziś mówiliśmy o św. Wojciechu, który bez wątpienia uczy nas dziś odwagi dzielenia się Jezusem z innym, tak jak każdy może i potrafi. Na koniec zachęciłem dzieci, aby zaprosiły na Roraty swoich kolegów i koleżanki z klasy - dodaje.

Dzieciom pomysł się podoba. - Dzisiaj dowiedziałam się, że chrzest jest bardzo ważny w życiu chrześcijanina. Poznaliśmy św. Wojciecha, który chciał zanieść ludziom Boga, ale zginał odważnie głosząc Ewangelię - mówi Inga Towpik.

W przygotowanie Rorat zaangażowani są parafialni katecheci, a po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas organizuje śniadanie dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma