Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Grunt to dobry pomysł

Schola ze Zbąszynka pokazała, że jeśli się bardzo chce, można spełnić swoje marzenia.

Dzieci i młodzież wraz z opiekunami i rodzicami po raz pierwszy zorganizowały przedświąteczny kiermasz w swojej parafii. Przygotowaniom ozdób i wypiekom ciast towarzyszyła jednak niepewność i niepokój o to, czy się uda coś sprzedać i zebrać pieniądze na wyjazd, na wymarzone warsztaty muzyczne.

Jak się jednak okazało, parafianie nie zawiedli dzieci. W niewielkiej salce po Mszy św. zrobiło się bardzo tłoczno. W kilkanaście minut sprzedano sporo słodkości i mnóstwo bożonarodzeniowych upominków.

Dorośli docenili trud pracy dzieci, który było widać m.in. w pieczołowicie przygotowanych bombkach z cekinów, choinkach z ziarenek kawy czy gwiazdkach wykonanych na szydełku. Myślę, że zainteresowaniem inicjatywą dzieci, dorośli parafianie pokazali także, że zależy im na obecności najmłodszych na Eucharystii.

Udany kiermasz pozwoli dzieciom wziąć udział w wymarzonych warsztatach muzycznych, ale myślę, że będzie także dobrym dopingiem i motywacją do kolejnych scholkowych działań.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma