Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Dużo uśmiechu i satysfakcji

Wolontariusze Caritas wyszli na ulice Zielonej Góry, aby zachęcać innych do wolontariatu.

„Zostań wolontariuszem”, „Dołącz do nas”, „Uśmiechnij się”, „Zostań wolontariuszem” - z takimi hasłami wyszła 5 grudnia na zielonogórską starówkę młodzież, która pomaganie ma we krwi.

Akcja odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

- Chcemy mieszkańcom Zielonej Góry pokazać, że jest młodzież, która chce pomagać innym i poświęca swój wolny czas, aby robić jak najwięcej dobra - wyjaśnia Dominika Danielak, koordynatorka Centrum Wolontariatu.

- Można być wolontariuszem na różne sposoby np. brać udział w zbiórkach żywności dla osób potrzebujących, wspierać osoby starsze, a także pomagać w odrabianiu lekcji. Wszystko jest zależne od tego w czym wolontariusz najlepiej się czuje - dodaje.

Na zielonogórskim deptaku do wolontariatu zachęcała innych Basia Branicka. - Odzew jest bardzo pozytywny. Ludzie od razu się uśmiechają - relacjonuje Basia, która jest wolontariuszką od czterech lat.

- Do tej pory brałam udział m.in. w zbiórce żywności, kolędowaniu w hospicjum i wigilii dla ubogich. Bycie wolontariuszem daje mi dużo uśmiechu i satysfakcji, że mogę komuś pomóc i wywołać radość na twarzy człowieka - dodaje.

Informacje na temat wolontariatu w Caritas można znaleźć na stronie internetowej: www.caritas.zgora.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma