Nowy numer 33/2018 Archiwum

Znamy kościoły stacyjne

Przejdź przez Drzwi Święte z pragnieniem nawrócenia. Rozpoczyna się Rok Miłosierdzia.

Papież Franciszek w całym Kościele rozpoczyna dziś Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Jednak nie tylko w Rzymie będzie można uzyskać odpust.

„Papież Franciszek w liście zapowiadającym Rok Święty wyraził pragnienie, aby wierni mogli uzyskać w tym czasie odpust, odbywając pielgrzymkę do Drzwi Świętych w czterech Bazylikach Papieskich w Rzymie, jak również do Bram Miłosierdzia otwartych w każdej katedrze i w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego” – czytamy w dekrecie administratora apostolskiego bpa Stefana Regmunta.

W naszej diecezji kościołami stacyjnymi są:
- kościół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp.
- kościół konkatedralny pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze;
- kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie;
- kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach;
- sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie;
- sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie;
- sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu;
- sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Odpust mogą uzyskać wierni, którzy na „znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia” przejdą przez Drzwi Święte w tych świątyniach. Niezbędne są do tego następujące warunki: sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Papieża.

Uroczyste otwarcie Bram Miłosierdzia w tych świątyniach będzie miało miejsce 13 grudnia. Rok Jubileuszowy zakończy się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2016 roku.

W gorzowskiej katedrze o godz. 10.30 uroczystego otwarcia dokona bp Stefan Regmunt, a w zielonogórskiej konkatedrze bp Tadeusz Lityński o godz. 9.30.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma