Nowy numer 28/2018 Archiwum

Serce dla Nikoli

Sulechowscy nauczyciele i uczniowie zagrają dla niepełnosprawnej dziewczynki. Dołącz się!

W Sulechowie już po raz drugi odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny "Gramy dla Nikoli".

Nikola ma 13 lat i mieszka w Sulechowie. – Dziewczynka jest głęboko upośledzona i ma całkowity paraliż czterokończynowy. Poza tym nie widzi i jest odżywiana pozajelitowo. Wychowuje ją tylko mama. Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej – wyjaśnia Wioletta Samociak, opiekunka i katechetka z Zespołu Szkół w Sulechowie.

Od kilku lat Nikolę wspierają wolontariusze skupieni w grupie "Jesteśmy dla Ciebie", która istnieje przy Zespole Szkół w Sulechowie. – Zbieramy przede wszystkim pieniądze na rehabilitację Nikoli. W przyszłości chcemy włączyć jeszcze jedno, konkretne dziecko – wyjaśnia W. Samociak.

Na koncercie zaśpiewają nauczyciele razem z uczniami. – Nasz zespół nazywa się Lechben & Company. W trakcie koncertu będą licytacje, np. koszulki siatkarza Bartosza Kurka, najnowszej płyty LemOn z autografami, a także Ani Wyszkoni i Meli Koteluk. Oczywiście, również z autografami – tłumaczy pani Wioletta.

– Poza tym po koncercie w kawiarni "Delicjusz" będzie kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, mnóstwo ciast własnego wypieku i, oczywiście, kawa oraz herbata – dodaje.

Koncert odbędzie się 11 grudnia w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury (dawny zbór). Początek o godz. 19.30.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma