GN 24/2018 Archiwum

Tak, pomagają!

Robisz zakupy? Nie zapomnij pomóc innym! Caritas dostarczy paczki jeszcze przed świętami.

„Tak, pomagam!" – to hasło, które towarzyszy przedświątecznej zbiórce żywności Caritas w całej Polsce. Wczoraj i dziś wolontariuszy w czerwonych koszulkach można spotkać też w naszej diecezji.

Akcja przeprowadzona będzie w ponad 111 sklepach na terenie całej diecezji, weźmie w niej udział ok. 1300 wolontariuszy. – W tym roku do prowadzenia zbiórki żywności na terenie naszej diecezji zgłosiło się ponad 60 Parafialnych Zespołów Caritas. Zebrana żywność przekazana zostanie osobom ubogim i potrzebującym z terenu diecezji przed świętami Bożego Narodzenia – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

W ubiegłym roku wolontariusze Caritas zebrali w całej diecezji ponad 50 ton produktów spożywczych, które trafiły później do niemal 7 tys. rodzin.

Zbiórka potrwa tylko jeszcze dziś. Wszystko po to, aby paczki mogły trafić do najbardziej potrzebujących jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Wolontariusze proszą o wszelkie produkty, które mogą przydać się przed świętami. Szczególnie te z dłuższą datą przydatności, m.in. cukier, ryż, makaron, słodycze.

W akcję zaangażowało się wiele młodych osób. – Jesteśmy tu, aby pomóc innym w potrzebie. Nie jest to trudne. Po prostu zachęcamy ludzi wchodzących do sklepu do wsparcia akcji. Nie trzeba ludzi specjalnie namawiać. Chętnie wrzucają do naszego koszyka – wyjaśnia Marta Czaplewska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma