GN 24/2018 Archiwum

Korzystajmy z daru miłosierdzia

Obrzędu otwarcia Bramy Miłosierdzia w gorzowskiej katedrze dokonał 13 grudnia bp Stefan Regmunt.

Uroczystość rozpoczęła krótka procesja, po której przed gorzowską świątynią odczytano fragment Ewangelii o zagubionej owcy i fragment papieskiej bulli. Po otwarciu przez biskupa Bramy Miłosierdzia odbyło się uroczyste przejście wiernych przez Święte Drzwi i Eucharystia.

– W Roku Miłosierdzia ważne jest, abyśmy doświadczyli bliskości Boga, Jego czułości, żeby umocniła się nasza wiara, by silniejsze było nasze świadectwo przynależności do Boga. Bóg pragnie byśmy korzystali z daru Jego miłosierdzia, byśmy doświadczyli radości i pokoju serca – mówił w homilii bp Regmunt.

– Nie wystarczy otworzyć się na miłosierdzie Boże, ale trzeba też pomóc Bogu być narzędziem w zanoszeniu miłosierdzia drugim. To my poprzez nasze życie i postępowanie, mamy przyczynić się do tego, by to miłosierdzie dało się odczuć w życiu innych ludzi – dodał biskup.

W wyznaczonych świątyniach – kościołach stacyjnych – w Roku Miłosierdzia wierni będą mogli uzyskać odpust. Konieczne jest spełnienie następujących warunków: przystąpienie do sakramentalnej spowiedzi, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Papieża, a także przejście przez Drzwi Święte na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia.

W diecezji zielonogórsko–gorzowskiej kościołami stacyjnymi są:

– kościół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp.
– kościół konkatedralny pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze;
– kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie;
– kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach;
– sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie;
– sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie;
– sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu;
– sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Rok Jubileuszowy zakończy się w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2016 roku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma