GN 24/2018 Archiwum

Postawmy świecę na stole

- Dziękuję rodzinom, które myślą nie tylko o sobie, ale o potrzebujących - powiedział bp Stefan Regmunt.

"Głodni miłosierdzia" – to hasło 22. edycji Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dziesiątki tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymuje dożywianie, wsparcie edukacyjne oraz letni wypoczynek.

Pierwsze świece Caritas zapłonęły na stołach w polskich domach w 1993 roku, w ramach akcji realizowanej na terenach zaledwie kilku diecezji, wśród których była diecezji zielonogórsko-gorzowska. Tylko podczas X edycji akcji w 2004 roku było ich 4,5 miliona. Dzięki temu, od 22 lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin.

W naszej diecezji do dystrybucji trafiło 88 000 świec, które można nabyć w swojej parafii lub w księgarni św. Antoniego. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na akcje Caritas na rzecz dzieci i młodzieży, głównie na organizację dla nich wypoczynku letniego (kolonie, obozy, oazy) oraz na dofinansowanie Programu Skrzydła.

Bp Stefan o świecy WDPD
Caritas Zielona Góra

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma