GN 24/2018 Archiwum

Kto pojedzie do Będzina?

Już w sobotę, 19 grudnia, w Sulechowskim Domu Kultury odbędą się rejonowe eliminacje do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

O udział w II etapie festiwalu powalczą zarówno soliści jak i zespoły.

Przesłuchania odbędą się w godzinach: od 9.30 do 14.00 i od 15.00 do 16.30.

- Na tym przeglądzie można spotkać różne zespoły i grupy z naszego regionu, a także poznać nowe kolędy i pastorałki. Ludzie śpiewają tak ciekawe utwory, których nie usłyszy się na co dzień. Często są to autorskie piosenki. Te eliminacje to też forma spróbowania swoich sił i reprezentowania swojej parafii, a dodatkowo jest to konkurs na naprawdę wysokim poziomie, w którym warto powalczyć o wyjazd do Będzina - mówi Magdalena Szalpuk, wielokrotna uczestniczka festiwalu.

W Będzinie spotykają się najlepsi uczestnicy rejonowych eliminacji. Przesłuchania odbędą się od 14 do 17 stycznia 2016 roku w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Festiwal odbywa się od 1994 roku. Co roku zgłasza uczestniczy w nim ponad 20 tysięcy osób..

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma