GN 24/2018 Archiwum

Opłatek za kratami przejdź do galerii

Świąteczne życzenia w zielonogórskim Areszcie Śledczym.

Biskup składając życzenia służbie więziennej przypomniał, że rozpoczął się Rok Miłosierdzia. – Chciałbym, żebyście potrafili łączyć dobroć serca i miłosierdzie z rzetelną pracą – powiedział biskup do strażników.

Życzenia pracownikom złożył dyrektor ppłk Dariusz Rączkowski, który docenia rolę kapelana w areszcie śledczym. – Kapelan to jeden z wychowawców działu penitencjarnego, który prowadzi resocjalizację poprzez udzielanie sakramentów, spotkania i rozmowy. Ostatnio byliśmy też na pielgrzymce w Rokitnie – zauważa dyrektor Dariusz Rączkowski.

Kapelanem w zielonogórskim areszcie śledczym jest ks. Krzysztof Hojzer. – To moment w którym chcemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu i prosić o błogosławieństwo w tym trudnym miejscu, gdzie spotykamy się z ludźmi mającymi przeróżną historię życia. Spotykamy się także, aby sobie nawzajem wyrazić wdzięczność i powiedzieć słowo „dziękuję”, ale też „przepraszam” – wyjaśnia kapelan.

Na spotkaniu świątecznym był obecny także proboszcz zielonogórskiej parafii prawosławnej ks. Andrzej Dudra, który także posługuje w zielonogórskim Areszcie Śledczym.

Wigilia dla więźniów odbędzie się w poniedziałek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma