Nowy numer 23/2020 Archiwum

Błogosławiony

"Cztery słowa na Adwent", czyli krótka refleksja w oczekiwaniu na Boże Narodzenie (cz. IV).

Krótka refleksje na temat słowa Bożego ks. Mariusza Jagielskiego, który jest dogmatykiem i duszpasterzem akademickim przy parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze.

- Czy wystarczy jedno słowo, by obudzić serce? Tak! Jeśli nie jest to nasze słowo, ale żywe słowo Boga. Jeśli wierzymy słowu, że wiara rodzi się ze słuchania, to nie ma dla nas innej drogi. Wracamy po raz kolejny do słuchania słowa, ufając, że Bóg przymnoży nam wiary - wyjaśnia ks. Mariusz Jagielski, dogmatyk i duszpasterz akademicki z Zielonej Góry.

- Wiara zaś wyprowadza nas dzień po dniu ze zniechęcania życiem rozumianym jako nieuchronne bezduszne fatum, by odkryć po raz kolejny, że jest ono historią zbawienia. Gdyby każdy mógł tego doświadczyć w czasie tegorocznego Adwentu, to będzie to więcej niż ktokolwiek z nas mógłby się spodziewać. A to przecież rok miłosierdzia. Zapraszamy zatem do „4 adwentowych słów” - dodaje.

Część IV - "Błogosławieni":

4 SŁOWA NA ADWENT - cz. IV
Krzysztof Król

Część III - "Co mam robić?":

Co mamy robić? czyli "4 SŁOWA NA ADWENT" (cz. III)
Krzysztof Król

Część II - "Słowo stało się":

4 SŁOWA NA ADWENT - cz. II
Krzysztof Król

Część I - "Uważajcie na siebie":

4 SŁOWA NA ADWENT
Krzysztof Król

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama