Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bo najważniejsza jest Miłość przejdź do galerii

Jak po chrześcijańsku przeżyć Boże Narodzenie? Co jest ważne podczas Wigilii? - na te pytania odpowiedź znaleźli uczniowie Zespołu Edukacyjnego w Podmokalch Małych, którzy przedstawili 20 grudnia "Jasełka z Małym Księciem".

- Pomysł przedstawienia i scenariusz zaczerpnęłam z internetu. Połączyliśmy wątek Małego Księcia z tradycją bożonarodzeniową, która wprowadza nas w to ważne wydarzenie, jakim były urodziny Pana Jezusa. Nasze przedstawienie ma oddawać sens tych świąt. W naszych jasełkach jest m.in. walka dobra ze złem, gdzie dobro zwycięża i pokazanie przemiany ludzkich serc - wyjaśniła Anna Maćkowska, katechetka.

Uczniowie z klas IV i V przypomnieli, że podczas świąt najważniejsza jest miłość do Boga i wzajemna miłość ludzi.

- Grałem Małego Księcia. W naszych jasełkach on na swojej drodze spotkał Pana Jezusa, Przyjaciela wszystkich ludzi. Mały Książę mówił podczas przedstawienia, że święta powinniśmy spędzić z rodziną i że najważniejsza jest miłość - powiedział Kacper Wołek.

- Byłem narratorem w przedstawieniu. Jasełka przygotowywaliśmy od listopada. Chcieliśmy pokazać, że Wigilię należy spędzić w gronie rodziny i przyjaciół, że warto być dobrym i grzecznym - dodał Kamil Trocholepszy.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma