Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ten głos napawa mnie radością

Betlejemskie Światło Pokoju u wojewody lubuskiego.

Betlejemskie Światełko Pokoju z rąk harcerzy odebrał dziś wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Symbol pokoju, nadziei i miłości zagościł po raz kolejny w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Tradycyjnie jak co roku lubuscy harcerze przynieśli do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Betlejemskie Światło Pokoju. Władysław Dajczak w podziękowaniu za przekazanie światła harcerzom słodkie upominki.

- „Zauważ człowieka” to hasło, z którym przynieśliście mi Betlejemskie Światło Pokoju, jest w obecnym czasie wyjątkowo aktualne - powiedział do harcerzy wojewoda.

- Pośród waśni, sporów i wojen, pośród czasu targanego niepokojami, wasze światełko jest jak symboliczny promień nadziei, że świat może wyglądać lepiej. Ten głos napawa mnie radością tym bardziej, że pochodzi od młodego pokolenia Lubuszan - dodał.

Jak co roku nie obyło się bez wspólnego kolędowania oraz świątecznych życzeń. Światełko przyniesione przez harcerzy można odpalić w sekretariacie wojewody na III piętrze w budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku przekazują harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.

Następnie, po uroczystej Mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, zlokalizowanej na terenie Schroniska Górskiego ZHP "Głodówka", Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma