Nowy numer 33/2018 Archiwum

Świąteczna akcja w Dychowie

Upieczone przez parafian według staropolskiej receptury i udekorowane przez dzieci pierniki bardzo szybko znalazły chętnych nabywców.

Parafialny oddział Akcji Katolickiej w Dychowie zainicjował przed trzema laty pomysł przygotowania bożonarodzeniowych pierników i sprzedaży wśród parafian. Corocznie dochód ze „słodkiej i pachnącej” akcji jest przeznaczany na wsparcie organizacji konkursów dla dzieci, szczególnie odbywającego się w styczniu Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

– Pierniki pieczemy sami. Ciasto piernikowe przygotowane według staropolskiej receptury musi „garować”, co najmniej przez dwa tygodnie. Jedna z pań upiekła 60 dużych pierników, inna osoba kolejnych 50, do tego doszło 150 mniejszych w różnych kształtach – gwiazdki, serduszka, reniferki, bałwanki. 19 grudnia, zaprosiliśmy dzieci z rodzicami do udekorowania pierników. W świątecznej atmosferze ok. 25 dzieci z rodzicami dekorowało ciastka. Muszę przyznać, że poszło nam to bardzo sprawnie, z roku na rok nabieram wprawy – powiedziała Anna Kasprzyk, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Dychowie.

Pierniki cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że niestety nie wystarczyło dla wszystkich. Większość z 260 pierników parafianie kupili już po porannej Mszy św.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma