Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bawimy się tak od lat

Czy można dobrze spędzić sylwestra bez alkoholu i z dziećmi? Oczywiście, że tak. To od lat udaje się zielonogórskiej wspólnocie Domowego Kościoła.

– Organizujemy zabawy sylwestrowe i bale karnawałowe, zawsze bez alkoholu. Kilkanaście lat temu myślałem, że bez alkoholu będzie drętwo, dziś stwierdzam, że bez niego zabawa jest jeszcze bardziej udana – mówi Tadeusz Jakubiak.

– Domowy Kościół jest ruchem rodzinnym, dlatego postanowiliśmy, że zorganizujemy zabawę sylwestrową dla całych rodzin, by mogli się bawić zarówno rodzice, jak i dzieci. Tańczyć mogą wszyscy razem i to dodatkowo jednoczy rodziny, i wszyscy są zadowoleni. Dzieci nie są tu przeszkodą – dodaje Władysław Sadecki.

Zabawa sylwestrowa Domowego Kościoła to nie tylko tańce i biesiada przy stole, ale także konkursy z nagrodami, gry i zabawy oraz wybór królowej i króla balu.

Przed północą, o 23.00, odprawiona zostanie Eucharystia, którą poprzedzi wspólny śpiew kolęd.

– Wybraliśmy taki bal sylwestrowy, ponieważ jest to zabawa, podczas której wszyscy świetnie się bawią bez alkoholu. Dzieci mogą zobaczyć kulturalną zabawę dorosłych i same też się pobawić. To powitanie Nowego Roku w normalny, spokojny sposób – zauważa Lilianna Ważna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama