Nowy numer 28/2018 Archiwum

Hej kolęda, kolęda!

Przez trzy dni, od 2 do 4 stycznia, mali kolędnicy misyjni z głogowskiej parafii pw. NMP Królowej Polski będą odwiedzali mieszkańców Głogowa.

Przebrani w kolorowe stroje z różnych stron świata, z gwiazdą, śpiewem i modlitwą wyruszają do domów i mieszkań, by pomóc dzieciom z Madagaskaru.

– To nasze drugie takie kolędowanie. Zbieramy pieniądze na misje na Madagaskar. Kolędujemy też, by podtrzymać tradycję. Odwiedzamy rodziny w parafii, które nas wcześniej zaprosiły, kolędujemy i przedstawiamy historię Bożego Narodzenia, opowiadamy również o Papieskich Dziełach Misyjnych Dzieci – wyjaśnia siostra Regina Rembiasz BDNP.

Kolędnicy to dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie. – Jestem przebrany za dziecko z Azji. Kolędowałem już w ubiegłym roku. Chodzimy od domu do domu i kolędujemy. Spotykamy się z parafianami, którzy czasem mają dla nas mały poczęstunek. Chętnie kolęduję, bo chcę pomagać biednym dzieciom – mówi Paweł Barnaś.

– Takie kolędowanie jest super. Przedstawiamy historię narodzin Pana Jezusa i śpiewamy kolędy. Pomagamy przez to dzieciom z Madagaskaru, bo one nie mają tak dobrze jak my. To daje nam dużą radość – dodają Natalia Ołówek i Emilia Rogusz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma