Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Orszak od początku istnienia parafii

Wiwatowali na cześć Jezusa, Maryi i Józefa. Przecież to ich patroni.

W Lubieszowie Orszak Trzech Króli odbywa się początku istnienia parafii, a ta pod wezwaniem Świętej Rodziny istnieje od 4 lat. W tym roku, we wsi liczącej ok. 600 ludzi, oddać pokłon Dzieciątku Jezus poszło 120 osób. – Wcześniej organizowałem parafialny orszak w Gorzowie i stwierdziłem, że nie tylko w mieście, ale też na wsi można to zorganizować i to z bardzo dobrym efektem – zauważa proboszcz ks. Sławomir Przychodny.

Orszakowi Trzech Króli towarzyszyło hasło: „Nowonarodzonemu Jezusowi oddajmy cześć, tak jak Trzej Królowie”.

Tutaj orszak odbył się przed Mszą św. - O godz. 12.45 mieszkańcy spotkali się w centrum wsi przy krzyżu. Ze śpiewem kolęd wyruszyliśmy do kościoła na Eucharystię, gdzie oczekiwali na nas starsi parafianie. Cały orszak był bardzo rozśpiewany i słyszalny bo często wiwatowaliśmy na cześć Jezusa, Maryi i Józefa. Przecież to nasi patronowie – wyjaśnia proboszcz. Dobre przebranie to na orszaku podstawa   Dobre przebranie to na orszaku podstawa Krzysztof Kwaśniak

– Po Mszy św. Trzej Królowie wręczali parafianom „Pakiety Królewskie" w których znajdowały się: kreda, kadzidło, węgielek i kieszonkowy kalendarz na 2016 rok – dodaje.

Taka forma świętowania przypadła do gustu parafianom. – Pierwszy raz uczestniczyłem w orszaku. To świadectwo wiary w parafii – zauważa Krzysztof Kwaśniak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma