Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bo "Gość" działa błyskawicznie przejdź do galerii

Redakcja „Gościa Niedzielnego” z okazji ingresu bp. Tadeusza Lityńskiego przygotowała wydanie specjalne, które uczestnicy uroczystości otrzymali przy wyjściu z katedry.

Dziennikarze zielonogórskiej redakcji „Gościa Niedzielnego” przygotowywali się od kilku tygodni do obsługi prasowej ingresu bp. Tadeusza Lityńskiego do katedry w Gorzowie Wlkp. Relacja, z bogatym materiałem fotograficznym, w internetowym wydaniu na stronie: zgg.gosc.pl była przeznaczona dla czytelników, którzy na bieżąco śledzili wydarzenia na komputerze czy urządzeniach mobilnych. Redakcja przygotowała również reportaż do tygodnika „Gość Niedzielny”, ale to wszystko należy do pracy redakcyjnej.

Nowością było wydanie numeru specjalnego, który rozdaliśmy uczestnikom uroczystości w gorzowskiej katedrze, bezpośrednio po jej zakończeniu.

- Nie wiedziałam, że można tak szybko wydrukować gazetę. Dam ją przeczytać moim dzieciom, a potem zostawię sobie na pamiątkę. - zapewnia Maria Myślicka z Ołoboku.

Większość osób była całkowicie zaskoczona, szczególnie dlatego, że zobaczyli zdjęcia z wydarzeń, które sami widzieli przed kilkudziesięciu minutami.

- To była wzruszająca uroczystość. W "Gościu Niedzielnym" są zawsze wartościowe artykuły, dlatego czytam tę gazetę. Dzisiejsze wydanie specjalne przeczytam bardzo starannie, rozważę każde słowo - zapowiedział Krzysztof Dobrzyński ze Wschowy.

Wydanie specjalne „Gościa Niedzielnego” zrobiło również duże wrażenie na rodzinie biskupa Lityńskiego.

- Taką gazetę widzę po raz pierwszy. Właśnie ją otrzymałam. Zdjęcia są piękne. Chociaż jestem wzruszona i pełna emocji, to pierwszą rzecz, którą zrobię zaraz po tej uroczystości, to będę czytała tę gazetę - powiedziała wychodząc z katedry Barbara Lityńska, siostra biskupa Tadeusza Lityńskiego.

Uczestnicy Mszy św. byli bardzo poruszeni wydarzeniami i nie kryli głębokiego wzruszenia. Chętnie dzielili się z reporterami „Gościa Niedzielnego” swoimi wrażeniami.

- Szybki druk gazety, która relacjonuje wydarzenia prawie na bieżąco, jest dla mnie znakiem czasu. Przeczytam uważnie przedrukowane fragmenty kazania w wydaniu specjalnym „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”.  Padło dzisiaj wiele słów prawdy, podobały mi się słowa naszego nowego ordynariusza, bp. Tadeusza Lityńskiego. Szczególnie poruszyła mnie pokora, wyrażona w powtarzanej prośbie o modlitwę, bo urząd biskupa jest naprawdę trudnym zadaniem - powiedziała Bożena Pomykała-Kukorowska z Gorzowa Wlkp.

- Jestem bardzo wzruszona, ale odczuwam spokój, bo biskup Tadeusz pokazał się w ogromnej skromności. Kazanie było poświęcone Panu Bogu i Kościołowi, nie podkreślał swojej osoby, ale zwrócił uwagę, że liczymy się my wszyscy i to mnie bardzo urzekło, ta wyjątkowa skromność bijąca od biskupa. Z uwagą przeczytam kazanie przedrukowane w ingresowej gazecie - powiedziała Dorota Kostrzewa z Ołoboku.

- Dzisiejsza liturgia była dla mnie ogromnym przeżyciem, zwłaszcza, że biskup Lityński jest dla mnie wzorem do naśladowania. Bije od niego pokora i skromność. Chciałabym być przez całe życie, tak jak on, uśmiechnięta, otwarta na ludzi a jednocześnie całym życiem pokazująca Boga. Bardzo się cieszę, że na pamiątkę z dzisiejszej uroczystości otrzymałam specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” - mówiła Karolina Iwanowska z Ołoboku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama