Nowy numer 13/2020 Archiwum

Kolęda też w seminarium

Wizyta duszpasterska w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

Styczeń to tradycyjnie czas przyjmowania kolędy w domach. Proboszcz z wikariuszami składają wizytę duszpasterską swoim parafianom, by lepiej poznać ich życie, codzienne radości i troski. Podobnie jest w seminarium.

Jeden z księży i kilku kleryków z kolędami na ustach oraz dzwonkami i gitarami w dłoniach odwiedzali kolejnych mieszkańców Paradyża.

Najpierw pobłogosławiono mieszkanie księdza rektora, potem odwiedzono wychowawców, ojców duchownych, świeckich mieszkańców klasztorów oraz kleryków.

Seminaryjna wizyta duszpasterska wygląda tak, jak ta, którą pamiętamy z naszych domów. Po modlitwie, pokropieniu wodą święconą i błogosławieństwie zebrani rozmawiają.

Często wraca się pamięcią do czasów, kiedy klerycy jako ministranci chodzili po kolędzie. Przywołuję się wiele zabawnych sytuacji. Najważniejsze są jednak modlitwa i chęć mieszkania w miejscu, na którym spoczęło Boże błogosławieństwo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama