Nowy numer 24/2018 Archiwum

Raduj się niebo, wesel się ziemio!

Prawosławna parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny po raz dziesiąty zorganizowała wieczór kolęd.

W prawosławnej świątyni przy ul. Kostrzyńskiej zaśpiewał 9 stycznia parafialny chór „Sotiria” pod batutą Aleksandra Lewczyszyna. Chór cerkiewny powstał we wrześniu 2005 r. Chór tworzą śpiewaczki różnych narodowości i wyznania. Oprócz kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w repertuarze chóru jest ponad 300 utworów. Głównym celem istnienia chóru „Sotiria” jest towarzyszenie liturgii nabożeństw celebrowanych w gorzowskiej cerkwi.

Zespół po raz dziesiąty zaprezentował piękne kolędy wywodzące się z tradycji wschodniego chrześcijaństwa.

– Od lat uczestniczę w kolędowaniu w cerkwi, chociaż jestem wyznania rzymskokatolickiego. To dla mnie doświadczenie świętowania okresu Bożego Narodzenia oraz okazja do posłuchania wspaniałych głosów, pięknej, poruszającej serce muzyki – powiedziała Elżbieta Kulesza z Gorzowa Wlkp.

Na zakończenie jubileuszowego koncertu proboszcz ks. Jarosław Szmajda wręczył dyrygentowi Aleksandrowi Lewczyszynowi list pochwalny, kierowniczce chóru Marzenie Rajchel oraz całemu zespołowi listy gratulacyjne od abp. Jeremiasza, ordynariusza diecezji wrocławsko-szczecińskiej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma