Nowy numer 33/2018 Archiwum

Podziękowali pasterzowi

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej i dziękczynienie za czas posługi biskupa Regmunta w diecezji, odbyły się 9 stycznia w Nowym Kramsku.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku, której przewodniczył bp Stefan Regmunt.

W wygłoszonej homilii ks. biskup przypomniał najważniejsze wydarzenia w Kościele powszechnym w mijającym roku.

Wskazał też zadania dla członków AK na 2016 rok, którymi są m.in. dobre przeżycie Roku Miłosierdzia i włączenie się we wsparcie Światowych Dni Młodzieży.

Biskup Regmunt podziękował też członkom AK za modlitwy w jego intencji w czasie, kiedy potrzebował duchowego wstawiennictwa ze względu na stan zdrowia.

Uroczystą Mszę Św. dziękczynną za łaskę zdrowia oraz czas pasterzowania bp. Stefana zakończyło uroczyste Te Deum.

W spotkaniu opłatkowym wzięło udział prawie 150 osób z 20 parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej oraz księża asystenci z: Łęknicy, Nowego Kramska, Zbąszynka, Zielonej Góry i Żarek Wielkich.

Podczas opłatka podziękowano ks. biskupowi za to, że zawsze był blisko AK i wielokrotnie podczas swojej posługi duszpasterskiej inspirował wspólnotę do podejmowania kolejnych dzieł.

Spotkanie zakończył występ dzieci z Zespołu Edukacyjnego z Nowego Kramska. Młodych artystów przygotowały panie: Irena Niewiadomska i Renata Adamczak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma