Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jesteśmy ambasadorem polskiej kultury przejdź do galerii

Biskup, wojewoda, prezydent i gorzowianie byli zachwyceni. „Mali Gorzowiacy” zainaugurowali obchody jubileuszu 35-lecia swojej działalności.

Modlitwą w gorzowskim kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski, „Mali Gorzowiacy” zainaugurowali jubileusz 35-lecia swojego istnienia. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Zespół zatroszczył się o oprawę muzyczną Mszy św., a potem dał koncert kolęd i pastorałek.

- Jesteśmy ze sobą i dla Państwa od 35 lat. Ciężko pracujemy, ale też radujemy się z obcowania z polską kulturą, celebrujemy ją. Stała się ona ważną częścią życia zarówno członków zespołu, jak i ich rodzin. Też, mam nadzieję, wartością wzbogacającą nasze miasto, województwo i region. Jesteśmy ambasadorem polskiej kultury na całym świecie, promujemy miasto Gorzów, Ziemię Lubuską i Polską - mówił Krzysztof Szupiluk, który wraz z żoną Marią od początku prowadzą zespół.

Gościem koncertu był wojewoda lubuski Władysław Dajczak i prezydent Gorzowa Wlkp. - Jacek Wójcicki.

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” działa od 1981 roku przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. Obecnie liczy około 160 członków w wieku od 6 do 22 lat. Zespół ma także kapelę ludową składającą się z profesjonalnych muzyków.

„Mali Gorzowiacy” koncertowali m.in. Belgii, Bułgarii, Rosji, Chinach, Chorwacji, Czarnogórze, Danii, Egipcie, Finlandii, Francji, Hiszpanii, na Łotwie, w Niemczech, Rumunii, Słowacji, Turcji, Wenezueli, Ukrainie, Szwecji, Portugalii, Korei Pd., USA, Węgrzech, Cyprze i we Włoszech. Brali udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, konkursach i przeglądach. Tam zdobyli już wiele nagród i wyróżnień.

Koncert jubileuszowy odbędzie się 4 czerwca w Filharmonii Gorzowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama