Nowy numer 2/2021 Archiwum

Caritas dziękuje za zaufanie

Pomagają chorym, wspierają ubogich. Te pół miliona to dobra inwestycja.

542 012 zł 86 groszy - tyle dokładnie przekazali podatnicy w ramach jednego procenta na rzecz diecezjalnej Caritas. Caritas prosi o wsparcie także w tym roku.

- Kolejny rok z rzędu jesteśmy organizacją numer jeden w regionie, jeśli chodzi o kwotę, którą zebraliśmy z 1 procenta podatku. To dla nas wielka radość, ale też wyraz zaufania Lubuszan, którzy widzą nasze działania i chcą je wspierać - mówi Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Na co zostały przeznaczone otrzymane pieniądze? Najwięcej na indywidualną pomoc dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji - 382 981,79  zł.

A potem: działalność magazynów Caritas w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. -  53 910,00 zł; wsparcie promocji i organizacji wolontariatu - 10 900,00 zł; wsparcie działalności placówek wsparcia dziennego Caritas dla dzieci i młodzieży - 33 405,00 zł; dofinansowanie Wakacyjnej Akcji Caritas - 20 504,07 zł; wsparcie działalności Stacji Opieki Caritas - 10 000,00 zł, a także promocja akcji "1 proc. podatku - 100 proc. serca" w 2015 roku - 30 312,00 zł.

Cele na ten rok są podobne. - Pomoc w sytuacjach kryzysowych, zdarzeniach losowych; pomoc w leczeniu i rehabilitacji zarówno dzieci, jak i osób dorosłych; rozwój wolontariatu; wsparcie placówek dla dzieci i młodzieży; a także wsparcie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży - wylicza rzecznik.

- Ten rok jest dla nas szczególny, bo to Rok Miłosierdzia. Rok, który jak mówi papież Franciszek, ma nas pobudzić do gestów miłosierdzia - tłumaczy ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama