Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie tylko o wiedzę chodzi przejdź do galerii

Wiemy, kto pojedzie na ogólnopolski finał Olimpiady Teologii Katolickiej do Łowicza. W Zielonej Górze, 13 stycznia, odbył się etap diecezjalny.

"Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń" - to temat 27. edycji Olimpiady Teologii Katolickiej. Hasło nawiązuje do homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku, która była poświęcona tematyce wychowania.

- To okazja duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których inicjatorem był właśnie św. Jan Paweł II - zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

Prawie 50 uczestników niemal z każdego zakątka diecezji musiało odpowiedzieć na 32 pytania. - Cieszymy się, że startuje coraz więcej osób i ich odpowiedzi są na coraz większym poziomie - zauważa ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

Najlepszą znajomości teologii wykazała się Julia Białowąs z I Liceum Ogólnokształcącego. - Wystartowałam bo chciałam pogłębić moją wiedzę teologiczną i religijną, a przede wszystkim lepiej poznać Pana Jezusa i pogłębić moją relację z Nim - wyjaśnia pierwszoklasistka.

Do Łowicza pojadą także: Julia Frankowska i Małgorzata Jurczak. Obie także z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Nagrody wręczył bp Paweł Socha, który z uczestnikami olimpiady podzielił się swoim doświadczeniem spotkań z Janem Pawłem II.

- Kiedy człowiek poznaje kim jest Bóg i kiedy odpowiada na Jego miłość, to konsekwencją tych dwóch czynników: umysłu i serca, jest działanie - mówił biskup.

"Gdzie i kiedy papież Jan Paweł II wygłosił pierwsze przemówienie do młodzieży?", "Podaj hasło VI Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Częstochowie w 1991 roku?", "Wymień trzy najważniejsze podmioty (instytucje), które >>Deklaracja o wychowaniu chrześcijańskim<< wskazuje jako odpowiedzialne za wychowanie dziecka" - to tylko niektóre zadania z którymi musieli zmierzyć uczestnicy olimpiady.

Teologiczne zmagania odbyły się w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama