Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dziewczyny na medal

Caritas Polska doceniała nasze diecezjanki.

Anna Maria Fedurek i Agata Fogel zostały uhonorowane złotym medalem „In Caritate Servire”. To szczególne wyróżnienie ustanowione przez dyrektora Caritas Polska dla osób i instytucji związanych z Caritas.

Wszystko w związku z Rokiem Caritas. Kościelna organizacja charytatywna w ubiegłym roku świętowała 25-lecie reaktywowania struktur Caritas w Polsce.

- W każdym miesiącu, od stycznia do grudnia, Caritas kolejnej diecezji organizowały różnorodne uroczystości. Naszym zadaniem było przygotowanie Światowego Dnia Uchodźcy. W czerwcu odbył się mecz charytatywny - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Medale otrzymali diecezjalni koordynatorzy Roku Caritas. W Warszawie odznaczenia koordynatorom z całej Polski wręczył bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP.

Anna Maria Fedurek pracuje w diecezjalnej Caritas już prawie osiem lat. Jest sekretarzem zarządu i rzecznikiem prasowym. Odpowiada także za Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, kluby seniora i promocję w internecie.

- Bardzo się cieszę, nigdy jeszcze nie dostałam żadnego medalu - śmieje się Anna Maria Fedurek.

- To nie tylko docenienie naszej pracy, ale całego zespołu. Oczywiście dla mnie to mobilizacja do dalszej pracy na rzecz Caritas. Już podczas spotkania koordynatorów w Warszawie rozmawialiśmy o kolejnych akcjach. Mamy przecież Rok Miłosierdzia, który jest nie mniej ważny niż poprzedni - dodaje.

Agata Fogel pracuje w Caritas od 11 lat, obecnie jest kierownikiem stołówki. Zajmuje się także projektami i wnioskami.

Dumy i radości ze swoich pracowników nie kryje dyrektor diecezjalnej Caritas. - To wyróżnienie przez Caritas Polska wszystkich działań na rzecz drugiego człowieka, które podejmujemy - zauważa ks. Stanisław Podfigórny.

- To co jest ważne, to fakt, że docenieni zostali pracownicy. Najczęściej mówi się o tych, którym pomagamy, ale warto też mówić o tych, którzy pomagają. To są pracownicy diecezjalnej Caritas i parafialnych zespołów, ale też wolontariusze i oczywiście darczyńcy - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama