Nowy numer 43/2020 Archiwum

Coś więcej niż 270 obiadów dziennie

Bp Tadeusz Lityński spotkał się z bezdomnymi w zielonogórskiej stołówce Caritas.

Bp Tadeusz Lityński spotkał się 20 stycznia z bezdomnymi, którzy korzystają na co dzień ze stołówki prowadzonej przez diecezjalną Caritas w Zielonej Górze. Była wspólna modlitwa, dobre słowo i kolędowanie.

- Spotykamy się w miejscu, gdzie są wydawane  posiłki, ale też gdzie jest możliwość braterskiego spotkania. A także możliwość spędzenia chwili czasu, spojrzenia sobie w twarz, podania ręki, podjęcia rozmowy. Ten wymiar ludzki był bardzo mocno zauważony przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. To jest też wpisane w misje i działanie Kościoła: zauważenie drugiego człowieka - mówił do bezdomnych bp Lityński.

Coś więcej niż 270 obiadów dziennie   Bp Lityński podczas odwiedzin w stołówce Caritas Krzysztof Król /Foto Gość Biskup podziękował dyrektorowi Caritas, ks. Stanisławowi Podfigórnemu i jego współpracownikom za prowadzenie tego miejsca. - Chciałbym jednocześnie życzyć, aby każdy, kto tutaj przychodzi otrzymał nie tylko pokarm fizyczny, ale też duchowy - dodał bp. Lityński.

Stołówka wydaje 270 gorących obiadów dziennie. Niedawno diecezjalna Caritas w Zielonej Górze otworzyła też łaźnię i ogrzewalnię.

Osoby bezdomne podkreślały, że obecność biskupa ma dla nich duże znaczenie.

- Jestem bezdomny. Przychodzę tu na obiad od pięciu lat. Mieszkam na działkach, nawet w te mrozy. Bez tej jadłodajni trudno byłoby przetrwać - przyznaje pan Adam (61 lat).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama