Nowy numer 28/2018 Archiwum

Coś więcej niż 270 obiadów dziennie

Bp Tadeusz Lityński spotkał się z bezdomnymi w zielonogórskiej stołówce Caritas.

Bp Tadeusz Lityński spotkał się 20 stycznia z bezdomnymi, którzy korzystają na co dzień ze stołówki prowadzonej przez diecezjalną Caritas w Zielonej Górze. Była wspólna modlitwa, dobre słowo i kolędowanie.

- Spotykamy się w miejscu, gdzie są wydawane  posiłki, ale też gdzie jest możliwość braterskiego spotkania. A także możliwość spędzenia chwili czasu, spojrzenia sobie w twarz, podania ręki, podjęcia rozmowy. Ten wymiar ludzki był bardzo mocno zauważony przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. To jest też wpisane w misje i działanie Kościoła: zauważenie drugiego człowieka - mówił do bezdomnych bp Lityński.

Bp Lityński podczas odwiedzin w stołówce Caritas   Bp Lityński podczas odwiedzin w stołówce Caritas Krzysztof Król /Foto Gość Biskup podziękował dyrektorowi Caritas, ks. Stanisławowi Podfigórnemu i jego współpracownikom za prowadzenie tego miejsca. - Chciałbym jednocześnie życzyć, aby każdy, kto tutaj przychodzi otrzymał nie tylko pokarm fizyczny, ale też duchowy - dodał bp. Lityński.

Stołówka wydaje 270 gorących obiadów dziennie. Niedawno diecezjalna Caritas w Zielonej Górze otworzyła też łaźnię i ogrzewalnię.

Osoby bezdomne podkreślały, że obecność biskupa ma dla nich duże znaczenie.

- Jestem bezdomny. Przychodzę tu na obiad od pięciu lat. Mieszkam na działkach, nawet w te mrozy. Bez tej jadłodajni trudno byłoby przetrwać - przyznaje pan Adam (61 lat).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma