Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tu bije serce Caritas przejdź do galerii

Kaplica w siedzibie diecezjalnej Caritas już poświęcona.

Bp Tadeusz Lityński 20 stycznia, w obecności kapłanów, pracowników Caritas i gości, poświęcił kaplicę w siedzibie diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze.

Diecezjalna Caritas troszczy się nie tylko o pomoc materialną, ale także o sferę duchową. W budynku przy ul. Bema bp Tadeusz Lityński poświęcił nową kaplicę.

- W tym miejscu codziennie spotykamy się na modlitwie Anioł Pański i odmawiamy dziesiątkę różańca za diecezję, za Caritas i wszystkich ludzi potrzebujących. Raz w miesiącu mamy też Msze św. dla pracowników Caritas - mówił przed poświęceniem ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

- Proszę Ciebie Księże Biskupie Ordynariuszu, abyś poświęcił to szczególne miejsce jakim jest kaplica w budynku diecezjalnej Caritas. Żebyś mocą swojego pasterskiego urzędu pozwolił na obecność sakramentalną Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o to dla nas dla pracowników i wolontariuszy. Ale i prosimy o to dla biednych i bezdomnych, których tu zapraszamy na modlitwę i Mszę św. Kilka osób już skorzystało ze spowiedzi św. Dla wielu z nich to jedyny kontakt z Kościołem i Panem Bogiem. Dla nas to miejsce, którego potrzebujemy, aby zatrzymać się w swojej pracy - kontynuował.

Bp Tadeusz Lityński powiedział, że kaplica i świątynia jest źródłem miłości dla każdego chrześcijanina.

- W Roku Miłosierdzia papież Franciszek mocno akcentuje uczynki miłosierdzia - mówił biskup i kontynuował: - Dziękuję, że te uczynki są konkretnie realizowane w tym domu. Zarówno uczynki co do ciała i co do duszy, bo głodni zostają nakarmieni, ale też myślę, że wielu zostaje pocieszonych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama