Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jej piękno ma prowadzić do Boga przejdź do galerii

Jak posługiwać przy ołtarzu? Kto może zostać ceremoniarzem? Po co w Kościele potrzebne są precentorki? - m.in. na te pytania szukają odpowiedzi uczestnicy Kursu Oazowego dla Animatorów Liturgii w Żarach.

Rekolekcje, które odbywają się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym i Pomocy Charytatywnej „W Duchu Świętym” w Żarach-Kunicach, rozpoczęły się 16 stycznia i potrwają do 24 stycznia. W dniach skupienia uczestniczy 28 osób (9 dziewczyn i 19 chłopców) z wielu miejsc diecezji.

- To mój drugi KODAL. Dla mnie to przygoda z liturgią. Chcę zostać ceremoniarzem i dlatego muszę nauczyć się wszystkich zadań potrzebnych w tej posłudze, m.in. służby przy ołtarzu. Oprócz tego na tych rekolekcjach jest przyjazna atmosfera i fajne osoby - powiedział Jan Kubiak z Lubska.

- Jestem na takich rekolekcjach w ferie pierwszy raz. To dla mnie spotkanie z Panem Bogiem w liturgii, ale także okazja do poznania nowych ludzi. Czuję w sobie potrzebę, by włączyć się w służbę w Kościele. Chciałabym podjąć posługę w swojej parafii, ale do tego potrzebne jest przygotowanie, dlatego tu jestem - dodała Agnieszka Gorzelana z Zielonej Góry.

Oazowiczów odwiedził 21 stycznia bp Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji. Podczas spotkania na wspólnotowej Eucharystii zauważył potrzebę formacji i służby młodych ludzi w Kościele.

- Tak jak potrzebne jest wychowanie do życia w rodzinie, zachowanie obowiązków w szkole, tak i liturgia, która jest dziełem Bożym też wymaga przygotowania, odpowiedzialności i troski - mówił biskup Tadeusz Lityński.

- Bardzo się cieszę, że w naszej diecezji Diakonia Liturgiczna przeżywa co roku takie rekolekcje. Przyjeżdżam na KODAL już kolejny raz i odkrywam prawdę o młodych ludziach, którzy chcą odnajdywać piękno liturgii. Ich posługa, Słowo, wspólnota Kościoła i całe piękno liturgii ma prowadzić do Boga oraz pogłębiania wiary innych ludzi - dodał biskup.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama