powrót
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Odlotowe zimowisko
Odlotowe zimowisko  
Zimowisko dla dzieci zorganizowało Stowarzyszenie "Łaz - Zielony Las" ks. Marcin Siewruk /Foto Gość

Odlotowe zimowisko przejdź do galerii

Stowarzyszenie „Łaz - Zielony Las” zorganizowało dla dzieci z Łazu i okolicznych miejscowości zimowisko.

mas

|

GOSC.PL

dodane 22.01.2016 21:03
0

– Nasze stowarzyszenie powstało równo rok temu i działamy na rzecz dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych w naszej miejscowości. Na ferie zimowe zorganizowaliśmy w świetlicy zimowisko dla dzieci. Zajęcia prowadzone były przez pięć dni, od 18 do 22 stycznia, po trzy godziny dziennie. W zimowisku uczestniczyło ok. 30 dzieci. Każdego dnia przygotowywaliśmy inne atrakcje, był strażak, pani policjantka, ratownicy medyczni, dzieci uczyły się również segregacji śmieci. Nie zabrakło zajęć plastycznych i przygotowania dzisiejszego występu z okazji Dnia Babci i Dziadka. W poniedziałek 25 stycznia, na zaproszenie burmistrza Żagania pojedziemy jeszcze zwiedzić żagański pałac, odwiedzimy teren obozu jenieckiego, pójdziemy na film do kina oraz nie zabraknie zimowego ogniska – mówi Agnieszka Handzlik, zastępca prezesa Stowarzyszenia „Łaz - Zielony Las”.

Na placu przed świetlicą wiejską w Łazie dzieci z ciekawością przyglądały się pokazowi sztuki pilotażu dronu, który z powietrza filmował i fotografował rozbawione towarzystwo. Na sali przygotowane były kolejne gry. Zabawę z kolorową chustą prowadziła siostra Krystyna Lichwiarz, salezjanka. – Znalazłam się tutaj, ponieważ przyjechałam w czasie ferii na urlop do mamy, do Mirostowic Dolnych. Moja bratowa, prowadząca zimowisko, zaprosiła mnie do pomocy, a praca z dziećmi to wielka radość, dlatego od razu się zgodziłam – powiedziała uśmiechnięta siostra Krystyna. Dzieci miały również okazję poznać kulturę, stroje i tradycje łużyckie. Potem jeszcze próba generalna przed występem z okazji Dnia Babci i Dziadka, do którego dzieci pilnie przygotowywały się przez ostatnie dwa dni. Występ wypadł znakomicie, został uwieńczony gromkimi brawami, a na zakończenie wnuki swoim ukochanym babciom i dziadkom wręczyły kwiaty.

Zimowisko zorganizowali członkowie Stowarzyszenia „Łaz - Zielony Las”, którzy nie szczędząc pracy i zaangażowania, zatroszczyli się o atrakcje dla najmłodszych. Dzieci z uśmiechem opowiadały: – Najbardziej mi się podobało, kiedy pani policjantka przepytywała nas z różnych rzeczy. A dzisiaj naszym występem chcieliśmy podziękować naszym babciom i dziadkom. Bardzo lubię odwiedzać swoją babcię w górach, zawsze opowiada mi historie, jak sama była mała – powiedziała Marlena.

– W czasie zimowiska były ciekawe zajęcia i bardzo miłe panie, to było najważniejsze! Najbardziej zainteresował mnie pokaz ratowników medycznych. Nauczyłem się, że kiedy widzimy wypadek, to trzeba zabezpieczyć teren i wołać o pomoc – mówił Wojtek.

– Najbardziej mi się podobało, jak pani policjantka i pan strażak opowiadali o bezpieczeństwie na feriach. Jeszcze nie wiem, czy chciałabym zostać policjantką. A z okazji święta babci i dziadka życzę im, żeby byli zdrowi i byli zawsze ze mną! Moja babcia zawsze mnie pociesza, szczególnie jak gramy w „chińczyka” i przegram. A najbardziej lubię, jak moja babcia upiecze dla mnie placki ziemniaczane, są pyszne z cukrem i ze śmietaną – opowiadała Maja.

1 / 1
Zimowisko w Łazie

WIARA.PL DODANE 22.01.2016 AKTUALIZACJA 23.01.2016

Zimowisko w Łazie

​Na zakończenie pięciodniowego zimowiska w Łazie dzieci przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zdjęcia: ks. Marcin Siewruk /Foto Gość  
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  • FERIE ZIMOWE
  • ZIMOWISKO
  • ŻARY

Polecane w subskrypcji

  • Polska zablokowała chiński jedwabny szlak. Zamknięcie granicy z Białorusią musiało wywołać reakcję Pekinu
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Polska zablokowała chiński jedwabny szlak. Zamknięcie granicy z Białorusią musiało wywołać reakcję Pekinu
  • Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
    • z bliska
    • Karol Białkowski
    Skrzatusz - sanktuarium cudownej Piety
  • Słuchać Boga w świecie ciszy. Czy niesłyszący mogą czytać Biblię?
    • Dzień Języków Migowych
    • Maciej Rajfur
    Słuchać Boga w świecie ciszy. Czy niesłyszący mogą czytać Biblię?
  • Nie takie drony straszne?
    • Polska
    • Jerzy Kopański
    Nie takie drony straszne?
  • W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
    • Polska
    • Maria Przełomiec
    W NATO powinny palić się wszystkie czerwone lampki
  • „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Matka Boża z Dzieciątkiem i św. Stanisławem Kostką” na płótnie z XVII wieku
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE