Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ramię w ramię dla bezdomnych

Caritas, policja, straż miejska i pracownicy socjalni będą wspólnie pomagać.

W siedzibie diecezjalnej Caritas, 27 stycznia, odbyło się spotkanie w sprawie organizacji kompleksowej pomocy na rzecz osób bezdomnych.

W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zielonej Górze oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.

– Przedstawiciele każdej z instytucji zadeklarowali swoją gotowość do współpracy i pomocy. Gdy temperatura powietrza znacznie się obniża, chcemy wspólnie pojechać do kilku miejsc w których nocują osoby bezdomne i przekazać im m.in. ciepłą herbatę i gorącą zupę oraz zapewnić o swojej obecności i chęci pomocy. Planujemy także przekazać bezdomnym koce i śpiwory – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Diecezjalna Caritas na co dzień pomaga osobom bezdomnym w Zielonej Górze w stołówce, łaźni, ogrzewalni oraz biurze i magazynie odzieżowym. – Mamy jednak świadomość, że pomoc ta jest niewystarczająca i nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich potrzebujących osób bez dachu nad głową na terenie Zielonej Góry. Stąd pomysł na nowe akcje charytatywne, szczególnie w trwającym Roku Miłosierdzia – tłumaczy rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama