GN 24/2021 Archiwum

Potrzebują formacji i wsparcia kapłanów

Gorzowscy nauczyciele spotkali się z pasterzem diecezji. Była modlitwa, słowo i życzenia.

Na finiszu kolęda, ale także spotkania świąteczno-noworoczne różnych grup i wspólnot. 27 stycznia bp Tadeusz Lityński spotkał się z gorzowskimi nauczycielami.

Wspólne połamanie się opłatkiem poprzedziła Msza św. w katedrze. – Chrześcijanin to człowiek, który idzie za Jezusem i próbuje Go naśladować w myśleniu, mówieniu i działaniu. To człowiek, który słyszy słowo, stosuje je, ale także dostrzega rezultat i owoc. To człowiek, który żyje świadectwem – mówił w homilii pasterz diecezji.

Do takiego świadectwa zobowiązany jest każdy wychowawca. – Chciałbym życzyć, aby każdy z pedagogów, każdy z nauczycieli mógł również cieszyć się wzrostem plonu świętości swoich uczniów. Aby ta świętość udzielała się nam wszystkim – dodał.

Potrzebują formacji i wsparcia kapłanów   Świąteczno-noworoczne spotkanie bp. Tadeusza Lityńskiego z nauczycielami Krzysztof Król /Foto Gość W spotkaniu wziął udział diecezjalny duszpasterz nauczycieli – ks. Krzysztof Hołowczak, który zachęca nauczycieli do stałej formacji w ciągu roku. – Dlaczego warto? Po to, żeby czerpać siłę od Pana Jezusa, aby pasją iść do tych do których On nas posyła – zauważa duszpasterz.

Nauczyciele podkreślają, że potrzebują formacji i wsparcia kapłanów. – Zawsze powtarzam, że nauczyciele i księża to system naczyń połączonych. My musimy się modlić się za naszych księży, a nasi księża muszą modlić się za nas nauczycieli, abyśmy mieli wspólnie siłę i pomysł na dobre wychowanie dzieci i młodzieży, a także wspieranie rodziców – zauważa Ilona Maścianica, dyrektor w Katolickiej Szkole Podstawowej Piusa X i Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama