Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie było czasu na nudę

Na gorzowskim Zawarciu dzieci ciekawie spędziły ferie i przygotowały niespodzianki dla chorych.

Warsztaty plastyczne, gry i zabawy edukacyjne, turniej piłkarzyków, nauka zumby, a nawet spotkanie z żużlowcem – to były naprawdę ciekawe ferie zimowe.

Z propozycją do najmłodszych gorzowian wyszły diecezjalna Caritas, oblacka parafia pw. św. Józefa oraz Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda. Pomysłodawczyniami i prowadzącymi zajęcia były Zdzisława Migdał, Anna Jakubowska i Anita Łukowiak.

Dzieci nie tylko ciekawie spędzały czas, ale też pomyślały o innych. Upiekły ciastka dla babć i dziadków z okazji ich święta, a także przygotowały kartki z cytatami św. Jana Pawła II i bł. Matki Teresy z Kalkuty oraz anioły z masy solnej, które trafią do osób starszych i cierpiących, z okazji Światowego Dnia Chorego.

– Dlaczego anioły? One są zawsze na czasie. Chcemy być takimi aniołami dla innych – uśmiecha się Z. Migdał, która prowadzi Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół nr 13 w Gorzowie Wlkp.

Na nudę tu nikt nie narzekał. – Pewnie w domu bym się nudziła, a tu jest bardzo fajnie i ciekawie – mówi 9-letnia Wiktoria.

Ferie trwały od 18 do 29 lutego. Zajęcia odbywały się w magazynie Caritas przy ul. Towarowej, Międzypokoleniowym Klubie Spotkań "Przystań nad Wartą" przy ul. Śląskiej i Świetlicy im. Jana Pawła II przy ul. Brackiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama