Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zimowisko w Jeninie to tradycja

Były manewry strażackie, zajęcia plastyczne, bal karnawałowy, rozgrywki sportowe i kino.

Ferie przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Jeninie to już tradycja. Tym razem zajęcia zorganizowano od 25 do 29 stycznia. – Codziennie jest tyle atrakcji, że każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Janina Cytlak z Parafialnego Zespołu Caritas.

Zimowisko przy parafii jest możliwe dzięki pomocy parafian. – Trzeba podkreślić wielkie zaangażowanie wolontariuszy. To oni poświęcają swój czas – podkreśla proboszcz ks. Zbigniew Bujanowski.

Wielu wolontariuszy pomaga nie tylko od święta. Przy parafii działa świetlica dla dzieci "Radosna". – Mam cotygodniowy dyżur w sekcji malarskiej. Tak się umówiłyśmy, aby każdego dnia zawsze ktoś był w świetlicy. Ten czas ofiarowany dla dzieci daje mnóstwo energii do życia. Na pewno odmładza – zauważa uśmiechnięta Krystyna Mazurczyk, emerytowana nauczycielka matematyki.

O dobrej zabawie świadczyły uśmiechnięte twarze dzieci. – Przyszliśmy bo tu jest świetna zabawa. Nikt się nie nudzi  – zapewnia Natalia, a jej kolega Gracjan dodaje: – Przychodzę bo nie mam co robić w domu. Jest super. Wczoraj siedziałem w wozie strażackim i nawet mogłem włączyć syrenę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama