Nowy numer 2/2021 Archiwum

Do zobaczenia za rok

Warsztaty fryzjerskie, wojna na śnieżki, bal karnawałowy i domowe obiady na półkoloniach przy parafii w Nowej Soli.

Dzieci biorące udział w półkoloniach w Świetlicy "Smerfiki" przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowej Soli na nudę narzekać nie mogły. Były warsztaty fryzjerskie, bal karnawałowy, rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne i wiele, wiele innych propozycji.

– Oczywiście w pierwszym tygodniu korzystaliśmy ze śniegu. Zjeżdżaliśmy z pobliskiej górki, lepiliśmy bałwana i była oczywiście wojna na śnieżki – opowiada Helena Bakusiewicz, kierownik półkolonii.

Ferie odbyły się od 18 do 29 stycznia. Wzięło w nich udział 31 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia trwały od poniedziałku do piątku, od godz. 9 do 14. – Dzięki bezinteresownej pomocy piekarni otrzymywaliśmy bułki i chleb. Obiady domowe natomiast przygotowywały wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas – opowiada kierownik.

Półkolonię zorganizował Parafialny Zespół Caritas istniejący przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowej Soli. – Wypoczynek dla dzieci organizujemy od 2003 roku jako PZC. Wcześniej organizowało go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – wyjaśnia pani Helena.

– Organizujemy półkolonie, żeby dzieci z rożnych rodzin umiały ze sobą współdziałać. Żeby nie siedziały przy komputerach czy telewizorach. Żeby nie chodziły po ulicach bez opieki i nie sięgały po używki. Przez wspólne przebywanie pomagamy sobie nawzajem. Bezinteresowne prowadzenie wypoczynku jest dla nas wolontariuszy samą przyjemnością – dodaje.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały płytę DVD z ferii, słodki upominek i maskotkę. – To co dobre szybko się kończy. Kolejny wypoczynek zimowy za rok! Dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz wszystkim którzy wsparli nasz wypoczynek datkiem – uśmiecha się kierownik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama