Nowy numer 28/2018 Archiwum

12 km modlitwy

Kilkadziesiąt osób w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotyka się w Międzyrzeczu i wyrusza stąd na pieszo do Rokitna. Dlaczego? Bo intencji, próśb i dziękczynień zawsze jest dużo.

Idąc, odmawiają m.in. Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przez 12 kilometrów modlą się, śpiewają, tworzą pielgrzymkową wspólnotę... Swój trud i cierpienie ofiarują Maryi.

– Do Rokitna chodzę od dwóch lat w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Naszą modlitwą wynagradzamy Maryi wszystkie krzywdy i grzechy ludzkie. Swój trud ofiarowałam dziś za moje grzechy i przewinienia w mojej rodzinie. Oprócz tego modlimy się za naszą ojczyznę i Europę. Intencji jest zawsze bardzo dużo – powiedziała Maria Bandurska z Łagowa.

– Pierwszy raz uczestniczyłam w tej pielgrzymce i jestem dumna, że doszłam do Rokitna. Do tego sanktuarium często przyjeżdżam. Dziś przyszłam do Maryi z konkretnymi intencjami. Proszę Ją o dobrych mężów dla moich córek i o zdrowie dla mojej rodziny – dodała Eleonora Chomiak z Łagówka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma